Zastanawiasz się, jak rozwiązania no code oraz low code mogą pomóc w tworzeniu nowoczesnych aplikacji biznesowych? Te technologie są obecnie tak mocno zaawansowanie, iż niemalże każdy startup w kraju powinien zastanowić się nad ich implementacją. Na dłuższą metę tworzenie aplikacji codeless jest nie tylko proste, ale i opłacalne. Sprawdź, na czym to polega!

No code, low code – co to takiego?

No code to nic innego jak nowoczesny system budowania aplikacji bez użycia kodu. Ten umożliwia korzystanie z gotowych funkcjonalności i komponentów do aplikacji, dzięki czemu aplikacje dla biznesu tworzone są nie tylko szybko, ale i z mniejszymi nakładami finansowymi. W tym przypadku konieczność kodowania została ograniczona maksymalnie do minimum. Warto dodać, że budowanie aplikacji często wymaga sporych nakładów czasowych i doświadczenia, aby prawidłowo zaimplementować zbiory danych do danej aplikacji. No code, czyli tworzenie aplikacji z gotowych funkcjonalności i elementów znacznie skraca nakłady pracy, dzięki czemu np. startupy mogą o wiele łatwiej zaadaptować swoje aplikacje i rozpocząć ich wdrażanie na rynku.

Ogólnie rzecz biorąc narzędzia no code i codeless to praktycznie to samo. Te mają na celu uproszczenie testowania funkcji UI, tak aby użytkownik nie musiał pisać skomplikowanego kodu. Wspomagają też tworzenie aplikacji od podstaw z gotowych komponentów.

Zalety rozwiązań no code i low code podczas tworzenia MVP

Minimum viable product to inaczej produkt lub aplikacja o minimalnych funkcjonalnościach. Z założenia są to wersje projektów lub programów, które są już gotowe do wprowadzenia na rynek i dalszego rozwoju. Do głównych zalet tworzenia MVP z wykorzystaniem low code i no code zaliczamy:

  • krótki czas realizacji;
  • stosunkowo niska cena w porównaniu do skomplikowanego tworzenia programów z użyciem języków programowania.

MVP tworzone przy pomocy rozwiązań codeless pozwala na ograniczenie funkcji aplikacji do niezbędnego minimum, co redukuje koszty. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwala na praktycznie bezkosztowe sprawdzenie, czy dany pomysł np. startup jest trafiony i ma szansę na dalszy rozwój. Kiedy nie masz pewności, że Twój interes wypali i nie chcesz stracić środków na aplikacje mobilne dla biznesu, najlepiej sprawdź rozwiązania no code w MVP. Zmniejszysz dzięki temu ryzyko straty środków pieniężnych w razie niepowodzenia po wprowadzeniu aplikacji w podstawowej wersji na rynek.

Ile kosztuje stworzenie aplikacji z wykorzystaniem narzędzi no code / low code?

Tworzenie aplikacji z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi codeless lub low code jest znacznie tańsze aniżeli tradycyjne podejście do tego tematu. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż nie wymaga zatrudnienia grupy zaawansowanych programistów, których wynagrodzenia miesięczne sięgają do kwot nawet ponad kilkunastu tysięcy złotych. Zastanawiasz się, ile kosztuje aplikacja mobilna o minimalnej złożoności, czyli minimum viable product? Średnio jest to wydatek na poziomie od 50 tys. złotych w górę. Jeśli jednak zdecydujesz się już na stworzenie nieco bardziej zaawansowanych aplikacji dla biznesu, licz się z wydatkiem nawet ponad 500 tys. złotych i więcej. Do kosztów dolicz także te związane z utrzymaniem aplikacji lub udostępnianiem jej w ogólnodostępnych serwisach online, z jakich potencjalni użytkownicy mogą ją pobrać na swoje urządzenia.

Aplikacje mobilne dla biznesu – dlaczego warto je tworzyć?

Nie wiesz, dlaczego warto tworzyć aplikacje dla biznesu z wykorzystaniem narzędzi no code low code? To proste. Do głównych aspektów, które zachęcają do takich działań, zaliczamy:

  • szybkość tworzenia;
  • wysoki poziom dostępności rozwiązań codeless;
  • innowacyjne metody projektowania;
  • wysoka jakość aplikacji;
  • pełna skalowalność;
  • minimum kodu do napisania.

Przykłady MVP i innych aplikacji realizowanych przez agencje no code możesz znaleźć tutaj -> przykłady mvp i aplikacji no code

aplikacje mobilne dla biznesu

Warto też dodać, że rozwiązania oparte na MVP są o wiele tańsze od klasycznego programowania aplikacji biznesowych. Ograniczysz dzięki temu wysokie koszty produkcji, które przerzucisz np. na reklamę, marketing i skalowanie własnego biznesu. Dodatkowo no code nie generuje tak wielu problemów programistycznych, jak tradycyjne metody budowania aplikacji, a więc tym samym redukuje czas potrzebny na stworzenie kompletnego programu biznesowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj